Okolí a relaxace

V místě konání konference, Zámek Petrovice je Vám k dispozici Wellness a lázně, kde můžete relaxovat při různých procedurách, zábalech, masážích, v bazénu nebo v sauně.

Petrovice u Karviné je malebným městečkem, které  se nachází v okrese Karviná v Moravskoslezském kraji. Leží severně od města Karviné, na východě a severu hraničí s Polskem. Klasicistní zámeček v Prstné vděčí za svůj vznik neobvyklé poloze na zalesněném pahorku, vklíněném do území Horního Slezska, odkud se otevíral nádherný výhled na někdejší část pruského Slezska a nedaleký Fryštát.

Pokud zvažujete, že si po mezinárodní vědecké konferenci „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“ pobyt prodloužíte. Doporučujeme navštívit Moravskoslezské Beskydy. Níže nabízíme možnosti využití odpočinkového času v okolí, a to v létě i v zimě.

Okolí v létě

V okolí Moravskoslezských Beskyd se nacházejí dvě golfová hřiště, v Čeladné a v Ostravici. Kdo má rád turistiku, může vyrazit na horské kopce Beskyd, z nichž nejznámější je Lysá hora, Smrk či Gruň, ale také Pustevny. Pokud upřednostňujete cyklistiku, okolí nabízí rovněž spousty cyklostezek. Milovníci piva pak mohou navštívit místní Beskydský pivovárek. Nedaleko se nachází také malebný skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Okolí v zimě

Také v zimě mohou milovníci turistiky vyrazit na horské kopce Beskyd. Lyžovat či běžkovat můžete ve velmi známém lyžařském středisku v Bílé nebo také v Mezivodí. Pro méně náročné jsou ideálním místem pro lyžování svahy na Pustevnách, kde si pobyt zpříjemníte vynikající krajovou kuchyní a jejími specialitami, stejně jako fascinující architekturou místních dřevěnic.