Okolí a relaxace

V místě konání konference, Horském hotelu Čeladenka, je Vám k dispozici wellness Lesní lázně, kde můžete relaxovat při různých procedurách, zábalech, masážích nebo v sauně.

Čeladná je malebným městečkem v samotném srdci Beskyd, které leží v blízkosti mnoha výchozích bodů pěších turistů, odkud vyrážejí na četné výlety do okolí. Nejčastější destinací jsou Pustevny a blízká hora Radhošť, ale také Lysá hora, která dotváří jedinečné panorama celého pohoří.

Pokud zvažujete, že si po mezinárodní vědecké konferenci „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“ pobyt v Beskydech prodloužíte, případně se Vám zde zalíbí natolik, že si budete chtít pobyt zopakovat, níže nabízíme možnosti využití odpočinkového času v okolí, a to v létě i v zimě.

Czech mountains Beskydy

Okolí v létě

V bezprostřední blízkosti Horského hotelu Čeladenka se nacházejí dvě golfová hřiště, v Čeladné a v Ostravici. Kdo má rád turistiku, může vyrazit na horské kopce Beskyd, z nichž nejznámější je Lysá hora, Smrk či Gruň, ale také Pustevny. Pokud upřednostňujete cyklistiku, okolí nabízí rovněž spousty cyklostezek. Milovníci piva pak mohou navštívit místní Beskydský pivovárek. Nedaleko se nachází také malebný skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Okolí v zimě

Také v zimě mohou milovníci turistiky vyrazit na horské kopce Beskyd. Lyžovat či běžkovat můžete ve velmi známém lyžařském středisku v Bílé nebo také v Mezivodí. Pro méně náročné jsou ideálním místem pro lyžování svahy na Pustevnách, kde si pobyt zpříjemníte vynikající krajovou kuchyní a jejími specialitami, stejně jako fascinující architekturou místních dřevěnic.