Místo konání

Místo konání konference, Hotel Bartoš je nově zrekonstruovaným hotelem s rodinnou atmosférou a příjemným personálem, který nabízí moderní wellnes, špičkový servis a prvotřídní kuchyni.

Město Frenštát pod Radhoštěm se nachází v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Na počátku 21. století prošla většina zdejších ubytovacích zařízení výraznou modernizací a zároveň začaly vyrůstat nové hotely a penziony. Díky poloze v centru Valašska budete mít na dosah všechny krásy regionu – např. historické město Štramberk, Technické muzeum Tatra v Kopřivnici nebo Valašský skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Pokud zvažujete, že si po mezinárodní vědecké konferenci Hospodářská politika pobyt prodloužíte, doporučujeme navštívit některý z vrcholů Moravskoslezských Beskyd. Níže nabízíme možnosti využití odpočinkového času v okolí, a to v létě i v zimě.

Okolí v létě

V okolí Moravskoslezských Beskyd se nacházejí dvě golfová hřiště, v Čeladné a v Ostravici. Kdo má rád turistiku, může vyrazit na horské kopce Beskyd, z nichž nejznámější je Lysá hora, Smrk či Gruň, ale také Pustevny. Pokud upřednostňujete cyklistiku, okolí nabízí rovněž spousty cyklostezek. Milovníci piva pak mohou navštívit místní Beskydský pivovárek. Nedaleko se nachází také malebný skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Okolí v zimě

Také v zimě mohou milovníci turistiky vyrazit na horské kopce Beskyd. Lyžovat či běžkovat můžete ve velmi známém lyžařském středisku v Bílé nebo také v Mezivodí. Pro méně náročné jsou ideálním místem pro lyžování svahy na Pustevnách, kde si pobyt zpříjemníte vynikající krajovou kuchyní a jejími specialitami, stejně jako fascinující architekturou místních dřevěnic.