V místě konání konference, hotelu Troyer je Vám k dispozici Wellness a lázně, kde můžete relaxovat při různých procedurách, zábalech, masážích, v bazénu nebo v sauně.

Frenštát pod Radhoštěm, je malebným městečkem, které  se nachází v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Město Frenštát pod Radhoštěm leží uprostřed malebné krajiny Moravskoslezských Beskyd, mezi soutokem Lubiny a Lomné. Je vstupní bránou do CHKO Beskydy a střediskem horské turistiky a zimních sportů i díky nedalekým Pustevnám.

Trojanovice jsou obec v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Rozprostírá se se při úpatí Moravskoslezských Beskyd pod masívy Noříčí hory (1047 m n. m.), Radhoště (1129 m n. m.) a Velkého Javorníku (918 m n. m.).

Pokud zvažujete, že si po mezinárodní vědecké konferenci „Hospodářská a sociální politika“ pobyt prodloužíte, doporučujeme navštívit některý z vrcholů Moravskoslezské Beskydy. Níže nabízíme možnosti využití odpočinkového času v okolí, a to v létě i v zimě.

Okolí v létě

V okolí Moravskoslezských Beskyd se nacházejí dvě golfová hřiště, v Čeladné a v Ostravici. Kdo má rád turistiku, může vyrazit na horské kopce Beskyd, z nichž nejznámější je Lysá hora, Smrk či Gruň, ale také Pustevny. Pokud upřednostňujete cyklistiku, okolí nabízí rovněž spousty cyklostezek. Milovníci piva pak mohou navštívit místní Beskydský pivovárek. Nedaleko se nachází také malebný skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Okolí v zimě

Také v zimě mohou milovníci turistiky vyrazit na horské kopce Beskyd. Lyžovat či běžkovat můžete ve velmi známém lyžařském středisku v Bílé nebo také v Mezivodí. Pro méně náročné jsou ideálním místem pro lyžování svahy na Pustevnách, kde si pobyt zpříjemníte vynikající krajovou kuchyní a jejími specialitami, stejně jako fascinující architekturou místních dřevěnic.