V místě konání konference, Horský hotel Lorkova vila je Vám k dispozici wellness a lázně, kde můžete relaxovat při různých procedurách, zábalech, masážích, v bazénu nebo v sauně.

Obec Čeladná se nachází v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. V novodobé historii se Čeladná stala nejen vyhlášeným golfovým rájem, ale také významným turistickým centrem. Na počátku 21. století prošla většina zdejších ubytovacích zařízení výraznou modernizací a zároveň začaly vyrůstat nové hotely a penziony. Díky tomu dnes v obci najdou vhodné místo k rekreaci rodiny s dětmi, turisté i klienti, kteří hledají služby na nejvyšší světové úrovni.

Pokud zvažujete, že si po mezinárodní vědecké konferenci „Hospodářská politika: Post-pandemické výzvy a příležitosti české a evropské politiky v roce 2022“ pobyt prodloužíte, doporučujeme navštívit některý z vrcholů Moravskoslezské Beskydy. Níže nabízíme možnosti využití odpočinkového času v okolí, a to v létě i v zimě.

Okolí v létě

V okolí Moravskoslezských Beskyd se nacházejí dvě golfová hřiště, v Čeladné a v Ostravici. Kdo má rád turistiku, může vyrazit na horské kopce Beskyd, z nichž nejznámější je Lysá hora, Smrk či Gruň, ale také Pustevny. Pokud upřednostňujete cyklistiku, okolí nabízí rovněž spousty cyklostezek. Milovníci piva pak mohou navštívit místní Beskydský pivovárek. Nedaleko se nachází také malebný skanzen v Rožnově pod Radhoštěm.

Okolí v zimě

Také v zimě mohou milovníci turistiky vyrazit na horské kopce Beskyd. Lyžovat či běžkovat můžete ve velmi známém lyžařském středisku v Bílé nebo také v Mezivodí. Pro méně náročné jsou ideálním místem pro lyžování svahy na Pustevnách, kde si pobyt zpříjemníte vynikající krajovou kuchyní a jejími specialitami, stejně jako fascinující architekturou místních dřevěnic.